Klasik Otomobil Tutkunları İzmir’de Buluştu

İzmir Klasik Otomobilciler Derneği ve Buca Belediyesi desteği ile düzenlenen Klasik Otomobil Festivali, Buca Gölet’te başladı. Fuardaki klasik otomobiller, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

Klasik otomobil tutkunları İzmir‘de buluştu

İZMİR – İzmir Klasik Otomobilciler Derneği ve Buca Belediyesi desteği ile düzenlenen Klasik Otomobil Festivali, Buca Gölet’te başladı. Fuardaki klasik otomobiller, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

İzmir Klasik Otomobilciler Derneği ve Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR’ın desteği ile gerçekleştirilen Klasik Otomobil Festivali, Buca Gölet’te ziyaretçilere açıldı. Yaklaşık 130 klasik otomobilin katıldığı, halka açık ve ücretsiz olan şölende, birbirinden özel otomobiller sergilendi. Yediden yetmişe her yaş grubundan ziyaretçinin ilgisini çeken otomobillerin yer aldığı şölen, yarın saat 20.00’ye kadar açık olacak.

Özellikle yaş almış vatandaşlar ilgi gösterdi

Pandemi ve depremlerden dolayı uzun süredir bu organizasyonu düzenleyemediklerini, bugün ise yeniden buluşmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen İzmir Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Engin Turşak, fuara yoğun ilgi olduğunu belirtti. Turşak, “Yaklaşık 6 yıldır pandemi ve depremlerden dolayı böyle bir birliktelik yapamamıştık. Bir tanışma birlikte olmak amacıyla şölen düzenledik. İzmir ve şehir dışından bir çok klasik otomobil tutkunu geldi. Konya, Ankara, İstanbul, Adana, Kayseri, Bursa ve Mersin’den geldiler. Şölen sonunda katılımcılara plaket, ve güzel bir araba seçip ödül vereceğiz. Katılım gayet iyi görünüyor. Ziyaretçiler de ilgiyle takip ediyor. Gelenler otomobilleri görüp geçmişte kullandıkları veya gördükleri otomobilleri görünce duygulanıyorlar. Yaş almış vatandaşlar özellikle ilgiyle otomobilleri inceleyip geçmişe dönüyorlar” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali İhsan Çiftçi – Otomobil

Buca Belediyesi Şölen İzmir Otomobil Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir